Jste zde: Úvodní MDŽ
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Vyhledat

Lucie Redlová

Slideshow
 

MDŽ

MDŽ byl projekt tří jinak samostatně vystupujících písničkářek Beaty Bocek, Lucie Redlové a Jitky Šuranské.

Když nás v roce 2012 oslovil Tomáš Háček, jestli bychom nezahrály jako kmotry nové desky jeho kapely Listolet, došlo poprvé i k setkání všech tří žen naráz a poprvé se taky objevila myšlenka na možné společné hraní. A když nás Martin Holan pozval jako tři  samostatné účinkující na festival, který pořádal v Turnově přesně na MDŽ, byl na světě koncept celého tria i název. Domluvily jsme si kolem tohoto koncertu v Čechách ještě další dvě hraní a historicky první turné volného sdružení písničkářek s podtitulem „Muzikantky, Dámy, Ženy" se tak konalo ve dnech 7. – 9. března 2013. Od té doby do jara  roku 2016, kdy se Beata přestěhovala do Švédska a začala se věnovat mateřské roli, jsme odehrály přes dvacítku společných koncertů, včetně vystoupení na prestižním festivalu Colours of Ostrava či hraní v přímém přenosu v pořadu Dobré ráno na České televizi.

Jelikož jsme disponovaly poměrně početným nástrojovým arzenálem (housle, akustické kytary, elektrická kytara, mandolína, ukulele, akordeon, mbira...), program se nesl ve znamení propracovaných aranží a pestré dramaturgie.
 
Poslední turné proběhlo na Valašsku s koncerty v Rožnově, Valmezu a Zlíně v březnu 2016
Jitka nás bohužel 28. 10. 2019 opustila, takže tím byl ukončen i tento projekt... Nebo ne?
V prosinci 2020 proběhl pod hlavičkou MDŽ "stream od Redlovky z obýváku", na který jsme s Beatou pozvaly další dvě výborné muzikantky (a Jitčiny kamarádky), Evu Ludvík Kudrnovou (housle) a Alžbětku Jamborovou (hoboj). Hrály jsme písně z dob MDŽ, vzpomínaly na Jitku, dojímaly se i veselily.... Záznam si můžete pustitazde.
 
 
Pozvánka na historicky první turné:


Pozvánka na druhé turné (křest CD Jitky Šuranské):


Pilot v břeclavské synagoze (květen 2013):


Lanžhotské pole (4. 3. 2016)


What is life for (4. 3. 2016)