Jste zde: Úvodní Koncerty Podrobnosti - Sólo, Pocta Pepovi Streichlovi
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Vyhledat

Lucie Redlová

Slideshow
 

Email Tisk

Koncerty

Akce 

Název akce:
Sólo, Pocta Pepovi Streichlovi
Datum konání:
18.02.2010 20.00 h
Místo konání:
Blues sklep - Praha 1
Kategorie:
Koncerty

Popis

Jiří Černý, jeden z našich nejuznávanějších hudebních kritiků, po smrti legendárního Petra Kalandry prohlásil, že pokud někdo může mezeru, jež s odchodem této osobnosti českého blues vznikla, zacelit a převzít po něm pomyslnou pochodeň, pak je to Pepa Streichl. Tento ostravský bard, u kterého je tradiční fráze – blues zpívá i žije – naplněna do posledního písmene, se po několika měsíční pauze vrací znovu na pódia.

Zajímá-li Vás, jestli si Pepa zachoval formu, ve které vystupoval na svých posledních koncertech během podzimu minulého roku anebo jste na Pepově koncertě dlouho nebo nikdy nebyli, přijďte se podívat 18. února do pražského Blues sklepa, kde se od 20,00 hod koná akce Textové dílny nazvaná „Pocta Pepovi Streichlovi“. Zvláštností koncertu je mimo jiné množství předskokanů, kterých bude více než deset a kteří se sjedou ze všech koutů republiky. Jsou to: Lucie Redlová, Lucie Minaříková, Monty, Kosmonaut, Michal Vaněk a Zhasni, OZO, Petr Sedláček, Arnošt Frauenberg, Hořký kafe, Jarda Síbrt a možná další. Každý z nich se v netradiční štafetě představí jednou až dvěma písněmi. Pepa Streichl, hlavní osobnost večera, pak vystoupí za doprovodu klavíru Ivoše Cicvárka a klarinetu Jiřího Svítka čili za doprovodu sdružení, které si říká Jamajz.

Pro fanoušky ze severu může být zajímavá informace, že Pepa Streichl pokračuje po pražském koncertě pátečním vystoupením v novoborském Čajovém pokojíku, kde se startuje rovněž ve 20.00 hodin. I zde budou jeho písně přizdobovat pánové Cicvárek a Svítek.

Na setkání se těší členové Textové dílny u Slávka Janouška - forum.slavekjanousek.cz

Místo konání

Místo:
Blues sklep   -   Webové stránky
Ulice:
Liliová 10
Město:
Praha 1

Popis

Není k dispozici žádný popis