Jste zde: Úvodní Koncerty Podrobnosti - MDŽ - Muzikantky, dámy, ženy -Redlová, Šuranská + Dominka Fričová
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Vyhledat

Lucie Redlová

Slideshow
 

Email Tisk

Koncerty

Akce 

Název akce:
MDŽ - Muzikantky, dámy, ženy -Redlová, Šuranská + Dominka Fričová
Datum konání:
08.03.2013 19.30 h
Místo konání:
Turnov
Kategorie:
Sólo

Popis

MDŽ – Muzikantky, Dámy, Ženy - nový projekt tří osobitých muzikantek Beáty Bocek, Lucie Redlové a Jitky Šuranské

Beáta Bocek, Lucie Redlová a Jitka Šuranská se na jednom pódiu nesetkají poprvé. V průběhu let se jejich cesty zkřížily víckrát a došlo ke vzájemnému doprovázení či muzicírování. Lucii s Jitkou navíc pojí dvouletá společná zkušenost z kapely Docuku.

Když tyto ženy vloni oslovil Tomáš Háček, jestli by nevystoupily jako kmotry nové desky jeho kapely Listolet, došlo poprvé i k setkání všech tří žen naráz a poprvé se taky objevila myšlenka na možné společné hraní. A když Martin Holan pozval tyto tři účinkující na festival, který pořádá v Turnově přesně na MDŽ, byl na světě koncept celého tria i název. Dámy si kolem tohoto koncertu domluvily v Čechách ještě další dvě hraní a historicky první turné volného sdružení písničkářek s podtitulem „Muzikantky, Dámy, Ženy“ se tak bude konat ve dnech 7. – 9. března 2013.

MDŽ není nová kapela, která by si kladla za cíl tvořit spolu písně; úmyslem tohoto projektu je spíše vzájemné doprovázení, jamování a improvizace v písních „někoho jiného“ - něco na způsob tria Redl – Lenk – Janoušek či o generaci mladšího seskupení SPOLU Honzy Žambocha, Arnošta Frauenberga a Montyho. Jelikož ženy disponují poměrně početným nástrojovým arzenálem (housle, akustické kytary, elektrická kytara, mandolína, ukulele, akordeon...), dají se čekat propracované aranže a pestrá dramaturgie celého večera.

Beata Bocek - všestranná muzikantka zpívající polsky, česky i francouzsky. S kytarou folková písničkářka, s koncovkou žena hor, s ukulele cestovatelka, s mbirou se stává šamankou  a s akordeonem žena z česko-polského pomezí. Na konci roku 2012 jí vyšlo u Indies Scope čtvrté album s názvem „Ja tutaj mieszkam“, které je nominováno na cenu Anděl v kategorii world music.  Jelikož je slavnostní vyhlášení žánrových cen naplánováno právě na 8. března, tak se Beáta koncertu v Turnově nakonec nezúčastní.

http://www.beatabocek.com/

Lucie Redlová – začínala jako písničkářka s kytarou a mandolínou – na jejím prvním albu „První, poslední“ tak převažují spíše subtilnější aranže. Před třemi lety si koupila elektrickou kytaru, založila kapelu Garde a přitvrdila ve zvuku, což odráží druhé album „Křižovatka“ z loňského roku (vyšlo u Indies Scope).

http://www.redlova.cz

Jitka Šuranská – klasicky vzdělaná houslistka (členka Filharmonie B. Martinů ve Zlíně) se proslavila zejména spoluprací s Jirkou Plockem – za CD Písňobraní dostali v roce 2005 cenu Anděl v kategorii world music. Vloni se pouze s loopstationem a houslemi pustila na sólovou dráhu a aranžuje starobylé texty a nápěvy. V současnosti právě dokončuje své první sólové album „Nězachoď slunečko“, které natočila ve zlínském studiu „V“ pod producentským dohledem Stana Palúcha.                          http://bandzone.cz/jitkasuranska

Termíny koncertů:

7. 3. Horní Beřkovice – Multicentrum, 19:30

8. 3. Turnov – KC Střelnice, 19:30 (Lucie Redlová + Jitka Šuranská + slovenská písničkářka Dominika Fričová

9. 3. Jičín – kavárna Don Cortez

Kontakt: Lucie Redlová, tel. 608 831 827, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Místo konání

Místo:
KC Střelnice
Město:
Turnov

Popis

Není k dispozici žádný popis