Jste zde: Úvodní Press Traband natáčí album a DVD
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Vyhledat

Lucie Redlová

Slideshow
 

Traband natáčí album a DVD

Indies Scope, březen 2011, originální umístění článkudzde
"V osobitém přístupu k hudbě doplní kapelu ve studiu hosté Lucie Redlová (ex Docuku) s mandolínou..."

Traband natáčí album a DVD

Kapela Traband rok od vydání alba Domasa, připravuje nové řadové album. Ale aby toho nebylo málo vydání CD, doplní DVD s naprosto unikátním projektem. DVD bude obsahovat starší písně Trabandu, které budou přetlumočeny do znakové řeči a jejich vizuální zpracování bude provedeno v podobě videoklipu.

Kapela Traband stráví březen v nahrávacím studiu Faust records v Praze. Jarda Svoboda sděluje „Máme připraveno 11 písniček, některé už ohrané na koncertech (Kámen v botě, Princezna Lada, Posluchač z Prahy), jiné dosud neslyšené (Taková ženská, Takovej pán, Romeo a Julie po deseti letech, Deža ví). Přírodní lyrika jde tentokrát stranou, album je koncipováno jako sbírka příběhů, lidských osudů nebo portrétů figurek z ulice. S hudbou si jako obvykle hlavu moc nelámeme, hrajeme  jak umíme.“
V osobitém přístupu k hudbě doplní kapelu ve studiu hosté Lucie Redlová (ex Docuku) s mandolínou a Jakub Sejkora (Pláče kočka, Naholou 25) s houslemi.

Album společně s DVD by mělo vyjít v květnu. Nahrávku produkuje Martin Černý (Rudovous). DVD režíruje Zeno Václavík a tlumočení provedli členové České komory tlumočníků znakového jazyka.