Jste zde: Úvodní Press Lucie Redlová: První, poslední
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Vyhledat

Lucie Redlová

Slideshow
 

Lucie Redlová: První, poslední

Muzikus.cz, 27. 5. 2009, Petr Korál, originální umístění článkudzde.
"Redlová je výrazná autorka (tedy, ona je „jen“ skladatelka – přemýšlivé texty si nepíše sama, ale přebírá je od svých spolupracovníků) i zpěvačka disponující nesporně zajímavou barvou hlasu"


Nechce se mi sahat po milionkrát omleté frázi o jablku nepadajícím daleko od stromu, jenže dcera Vlasty Redla (která působí též coby mandolinistka folklor-rockových Docuku!) je opravdu talentovaná písničkářka. Navíc ji možná čeká podobný osud (myslím čistě profesně) jako její valašskomeziříčskou spoluobčanku Markétu Irglovou, neboť i Redlové si všiml irský muzikant a navázal s ní kooperaci. Konkrétně Steve Wall z kapely The Walls, který se ujal jejího debutu jako producent a aranžér (a i z tohoto důvodu byla deska částečně natočena v Irsku).
Redlová je výrazná autorka (tedy, ona je „jen“ skladatelka – přemýšlivé texty si nepíše sama, ale přebírá je od svých spolupracovníků) i zpěvačka disponující nesporně zajímavou barvou hlasu. Wall a řada hostujících muzikantů její písně oděli do vynalézavého folkrockového hávu a pokud člověk hledá vyloženou slabinu této kolekce, napadne ho snad jen jediná. Redlová jako by se trochu bála „přímějších“, ne až tak, dalo by se říct, šansonově nepodbízivých melodií. Jak ukazují písně Pilot a Vím, tahle „popovější“ (rozuměj chytlavější, melodicky vstřícnější) poloha jí sluší neméně, ba právě naopak!

Zlatý hřeb: Vím
Zní to jako: nečekaně dospěle znějící novodobý folk nebo spíš folk rock

Body: